Subsrcibe

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Bucket list

TOP 39 zážitkov, ktoré musím v živote zažiť

Poznáte to – viete, že chcete niečo urobiť (dať výpoveď v práci, skočiť bungee jumping, pobozkať kamarátku), ale bojíte sa prvého kroku. Je to prirodzené a niekedy je to aj dobré. Niekedy. Vo väčšine prípadov to skončí tak, že človek si bude celý život vyčítať, že ten prvý krok nespravil.

M´ám jednu teóriu, ktorá mi pomáha. Ak chcem niečo také urobiť, ale bojím sa prvého kroku, jednoducho o tom poviem svojim kamarátom. Potom už nie je cesty späť. Nie som predsa srab!

A preto som dal dokopy aj tento bucket list. 100 vecí, ktoré chcem v živote zažiť. Ak sa vám niektorá z nich páči a myslíte si, že by sme do toho mohli ísť spolu, napíšte mi a niečo možno vymyslíme.

Splnených snov

11

z 39

Cestovateľské sny

✔️ Cestovať prstom (nielen) po mape

Rok:

2013

Chcem si to zopakovať?

Áno, netreba mi dvakrát hovoriť

Odporúčam ostatným?

Áno, ale len ak ste stotožnení s tým, že skončíte niekde v prd… Proste na konci sveta

Ako sa mi to páčilo?

⭐⭐⭐⭐⭐


Ako sa cestuje prstom po mape?

Neviem ako si „cestovanie prstom po mape“ predstavujete vy, no ja si to predstavujem ako ultimátne super dobrodružstvo. A je to jednoduché. Zoberiete si Glóbus, autoatlas, prípadne mapu Veľkej Fatry (podľa vašich preferencií, prípadne finančných možností), zatvoríte si oči a v náhodnom momente zabodnete prst niekam, ideálne do mapy. Gratulujem, toto miesto je vaša vysnívaná destinácia najbližšej dovolenky. Možno nie vysnívaná a možno nie dovolenky, ale destinácia určite.

Tip pre náročných: môžete použiť aj generátor náhodných GPS súradníc, prípadne Google Maps

Cestovanie, Európa

Gotland – poklad Vikingov v Baltskom mori

Počuli ste už niekedy o ostrove Gotland? Ja som o jeho existencii nemal ani poňatia, až kým som si raz so zaviazanými očami náhodným zoomovaním na Google mapách nehľadal miesto letnej dovolenky. Osud ma zavial do dedinky Roma na ostrov Gotland. Ostrov Gotland sa nachádza...

✔️ Precestovať Kubu

Rok:

2017

Chcem si to zopakovať?

Áno, chcem precestovať ešte východnú časť ostrova

Odporúčam ostatným?

Áno

Ako sa mi to páčilo?

⭐⭐⭐⭐⭐


Čo je na Kube také super?

Výfukové plyny 60-ročných áut, prázdne obchody, splašky na uliciach, šváby vo vlakoch a stánky rýchleho občerstvenia pochybnej kvality to asi nebude. No na tieto detaily veľmi rýchlo zabudnete a začnete si užívať jedinečnú atmosféru ostrova, kde zastal čas. Váš pitný režim bude predstavovať biely rum, s ktorým aj tá salsa pôjde viac-menej sama. A pre závislákov na internete je to tu tiež super – ten tu totiž skoro nie je. A áno, dá sa to prežiť.

Amerika, Cestovanie

Najkrajšie pláže na Kube. Číslo 3 vás prekvapí!

Hádam každý pozná typické gýčové fotky kubánskych pláží – biely piesok, tyrkysové more a kokosové palmy. Ktorú z nich si však vybrať? Túto dilemu som vyriešil po svojom a navštívil som rovno 3 najkrajšie pláže na Kube, ktoré odporúča Tripadvisor aj Lonely Planet. Varadero Varadero...

⏳ Precestovať Južnú Ameriku

Cesta po Južnej Amerike bude trvať minimálne 6 týždňov. Láka ma najmä Kolumbia, Ekvádor, Peru a Chile, ale pozrel by som sa aj do niektorého z veľkých miest na východnom pobreží, napr. Rio de Janeiro.

⏳ Previezť sa Transibírskou magistrálou

Už dlhšie rozmýšľam nad tým, ktoré ročné obdobie by bolo na túto 9259 km dlhú cestu z Moskvy do Vladivostoku najlepšie. Každé má svoje pre aj proti. Ak mi pomôžeš rozlúsknuť túto dilemu, máš miesto v kupé. A preferujem partiu 4 ľudí, ktorí sa neboja ponorkovej choroby.

⏳ Roadtrip po Toskánsku

Toskánsko je, podľa môjho názoru, ideálna destinácia na letný roadtrip. Vínne pivničky, parádne scenérie, kamenné domčeky a kľukaté cesty medzi vinicami. A do toho všetkého vietor vo vlasoch pri jazde cabrioletom. Ehm, v mojich vlasoch asi ťažko, ale tak spolucestujúca snáď nejaké bude mať.

✔️ Navštíviť Island

Rok:

2018

Chcem si to zopakovať?

Áno, v zime

Odporúčam ostatným?

Áno

Ako sa mi to páčilo?

⭐⭐⭐⭐


Oplatí sa navštíviť Island?

Krátka odpoveď: áno. A dlhá odpoveď: aj keď ste už všetci určite videli na Instagramoch tie krásne zábery na vodopády, ľadovce, sopky a horúce pramene, zažiť to naživo je stokrát lepšie. Treba si ale uvedomiť, že všetky tieto krásne miesta sú roztrúsené uprostred pustatiny a ostrov je vlastne najzdevastovanejším miestom na svete. Ale aj tak má tá severská divočina niečo do seba.

Cestovanie, Európa

Island v obrazoch

Krajina, kde si človek uvedomí neskutočnú krehkosť prírody, no zároveň aj neskrotiteľnú silu prírodných živlov. Krajina, ktorá sa ti dostane pod kožu nielen vďaka mrazivému vetru a sírovým výparom, ale najmä svojou jedinečnosťou a majestátnosťou. Krajina, ktorú musíš zažiť! Island. Najvýhodnejšie letenky na Island Na...

⏳ Route 66 na starej americkej kraksni

Tento sen tu bude nesplnený ešte veľmi veľmi dlho. Chcem si ho totiž splniť až na dôchodku. Ale bude to epická jazda!

⏳ Okružný roadtrip po Škandinávii

Veľký okruh Škandináviou a Pobaltím až na samotný Nordkapp je jedným z mála dôvodov, pre ktorý potrebujem auto. A musím to stihnúť, kým Nóri nezakážu nafťáky.

Športové plány

✔️ Zúčastniť sa 24-hodinových cyklistických závodov

Rok:

2009, 2010, 2018, 2019

Chcem si to zopakovať?

Áno, je to proste droga

Odporúčam ostatným?

Nechcem vás nahovárať na zlé, ale ani odhovárať od dobrého. Takže asi áno. Ale nenadávajte na mňa potom

Ako sa mi to páčilo?

⭐⭐⭐⭐


A to je akože zábava, heeej?

Síce sa to nezdá, ale je. Výhoda 24ky je aj to, že na ňu vôbec nemusíte mať natrénované. Jazdíte si kedy chcete, koľko chcete a ako rýchlo chcete. Bojujete len s nepohodou, ktorá nastane vždy – či už bude pršať, alebo bude „krásne“ slnečné počasie. A ešte jednu radu na záver – okrem kvalitných svetiel a kartónu redbullov si nezabudnite pribaliť aj detský púder… Však vy viete prečo.

Bike, ROAD

Pekelne horúca 24-hodinovka na Slovakia Ringu

24-hodinové závody sú ako droga. Ak ich raz začnete jazdiť, neviete s tým prestať. Po minuloročnej premiére na Slovakia Ringu som urobil rovnakú chybu a prihlásil sa na cestnú 24-hodinovku opäť. Mojím novým cieľom sa stala méta 500 kilometrov. Príprava na moju druhú cestnú 24-hodinovku...

✔️ Prejsť na bicykli naprieč celým Slovenskom

Rok:

2019

Chcem si to zopakovať?

Nie

Odporúčam ostatným?

Nie, vyberte si radšej lepšiu krajinu, napríklad Slovinsko

Ako sa mi to páčilo?

⭐⭐⭐


Nie som hejter, ale…

…cestná cyklistika na Slovensku naozaj nie je úplne najlepší nápad. Absolútne žiadna infraštruktúra a netolerantní vodiči vám zo super zážitku urobia akurát tak nervy a boj o život. Takže aj keď mám k Slovensku (aký-taký) citový vzťah, na podobné dobrodružstvo by som sa vydal do niektorej z neďalekých krajín – do Čiech, Rakúska, alebo malebného Slovinska.

Bike, ROAD

Na bicykloch cez Slovensko za 5 dní

  Na minuloročnej 24-hodinovke som si dal za cieľ zdolať 442 km, čo je vzdialenosť Košíc od Bratislavy. Aj keď sa mi to zo začiatku zdalo veľa, nakoniec sa to dalo zvládnuť za cca 16 hodín. Keď potom moji ultramaratónski parťáci vymysleli 5-dňový cyklovýlet z...

⏳ Zalyžovať si v Afrike, Izraeli, alebo na stredomorskom ostrove

Vedeli ste o tom, že na Sicílii, v Izraeli, Iráne, či v Maroku sa dá lyžovať? Nie sú to práve Dolomity, ale môže byť celkom sranda jeden deň si zalyžovať v horách a na druhý sa okúpať v mori. Kto sa pridá?

⏳ Prejsť na bicykli za 1 deň zo Slovenska do Slovinska

Už teraz viem, že toto bude celkom magorina. Túto trasu som šiel opačne, trvala mi dva dni a nebolo to teda med lízať. Ale nejak sa s tým snáď pobijem.

⏳ Bežkovanie na Skalke pri Kremnici

Skalku pri Kremnici som objavil len nedávno, v lete 2021, ale hneď som vedel, že tam chcem ísť na bežky. Nikdy som na bežkách nestál a neviem, či ma to bude baviť, ale za pokus to stojí.

⏳ Ísť na bicykli zo Slovenska do Holandska

Popri Dunaji a Rýnu až do holandského Amsterdamu. Cestou chcem navštíviť kolegov v Kolíne nad Rýnom a v Leidene. Má ísť o pohodovú cykloturistiku, žiadne rýchlostné rekordy.

⏳ Zabehať, alebo zabicyklovať si každý deň v inom krajskom meste

Povedal som si, že spojím príjemné s užitočným a navštívim všetkých 8 krajských miest na Slovensku za 8 dní. Každý deň si zatrénujem na lokálnych trailoch či bežeckých trasách a cestou postretávam kamarátov, na ktorých si inokedy len ťažko nájdem čas.

⏳ Absolvovať aspoň 14-dňový trek

Niečo ako Drailander Tour, ale dlhšie, vyššie a krajšie. Lokalita nemám určenú, mohli by to byť Pyreneje (GR20), John Muir trail v High Sierra v USA, prípadne niečo v Kirgizsku.

⏳ Vyskúšať skialpy

Ísť na lyžiach do kopca mi vždy pripadalo ako somarina, až kým sme s kamarátom nestretli tetu dôchodkyňu, ktorá si to na skialpoch dávala na Zelené pleso. Nakoniec to môže byť celkom zábava, najmä smerom dole.

⏳ Zabehnúť polmaratón vo Valencii

Sen zabehnúť si polmaratón vo Valencii som si vymyslel pri mojej prvej návšteve tohto španielskeho mesta, kedy som ešte ani nerozmýšľal, že vôbec niekedy budem behať. Beh nepatrí k mojim najobľúbenejším športom, ale vo Valencii ma to bude baviť. Verím tomu.

✔️ Ísť na týždňový vysokohorský trip

Rok:

2019

Chcem si to zopakovať?

Áno, ale nejaký iný trek

Odporúčam ostatným?

Každý turista by to mal zažiť

Ako sa mi to páčilo?

⭐⭐⭐⭐⭐


V čom sú Alpy lepšie ako Tatry?

Je toho naozaj veľa. Alpy vzbudzujú rešpekt. Nie, že by Tatry nevzbudzovali, ale z väčšiny tatranských štítov vidieť aj cítiť civilizáciu. Tu nie. Budete týždeň putovať bez toho, aby ste v doline videli svetlá miest. V Alpách nehrozia davy turistov a na chatách nevládnu sparťanské podmienky – sú pekné, čisté a lacné. Mne tento trek ukázal, aká môže byť turistika krásna. Určite si to vyskúšajte aj vy.

Cestovanie, Európa

Dreiländer Tour, alebo ako som si zamiloval turistiku

Nechýbalo veľa a tento článok mohol byť, naopak, plný hejtu. Našťastie je však plný premakaných fotiek od mojich parťákov z Hike the World a hlavne úžasných zážitkov. Vysoké Taury nám dovolili precítiť krásu hôr a splynúť s majestátnou prírodou, v ktorej sme boli takí maličkí...

⏳ Zdolať Triglav

Hovorí sa, že na Triglav by mal aspoň raz za život vystúpiť každý Slovinec. Síce Slovinec nie som, ale ten kopec mi aj tak učaroval, a preto si zaslúži miesto na mojom bucket liste.

✔️ Ísť na bicykli k moru

Rok:

2021

Chcem si to zopakovať?

Možno áno, ale nie do Chorvátska

Odporúčam ostatným?

Zážitok áno, lokalitu nie

Ako sa mi to páčilo?

⭐⭐⭐⭐


Aké bolo jazdiť po chorvátskom pobreží?

Musím povedať, že mám zmiešané pocity. Z jednej strany som veľmi rád, že som si pospájal jednotlivé miesta na chorvátskom pobreží, ktoré som v uplynulých 20 rokoch navštevoval. Dobrý dojem kazí fakt, že v Chorvátsku úplne absentuje cyklo infraštruktúra, čo je veľká škoda. Našu jazdu sme absolvovali po sezóne a počas pandémie. Neviem si predstaviť, ako by to vyzeralo v strede leta, ale zážitok by to teda nebol.

Nepotešilo ani Rakúsko (aj keď asi sme nemali šťastie na výber trasy), zato Slovinsko nás milo prekvapilo a určite sa tam s bicyklom ešte vrátim.

Bike, ROAD

Tisíc kilometrov jadranských – zo Splitu do Bratislavy

  V roku 2020 predstavil český dopravca Regiojet nové železničné spojenie svojimi žltými vlakmi medzi Prahou a chorvátskym Splitom. Myšlienka kúpiť si jednosmerný lístok, zbaliť si bicykel a vyraziť za jadranským dobrodružstvom mi skrsla v hlave už vlani, vtedy som ale cyklojazdu z Chorvátska na...

Pracovné ciele

⏳ Vyskúšať si život digitálneho nomáda

Aj keď na homeoffice pracujem takmer stále odkedy sa začala pandémia, digitálne nomádstvo v pravom slova zmysle som si ešte nevyskúšal. Myslím, že niektorý zo stredomorských ostrovou by bola správna voľba.

⏳ Získať podiel vo firme, v ktorej pracujem

Dôvod je jednoduchý – ak raz stratím motiváciu makať, veľmi rýchlo ju opäť nájdem, ak viem, že to robím (aj) pre seba.

⏳ Prejsť na 6-hodinový pracovný úväzok

Ušetrené 2 hodiny by som rád venoval rodine, športu a vlastným projektom.

⏳ Prejsť na 4-hodinový pracovný úväzok

Ušetrené 2 hodiny by som rád venoval rodine, športu a vlastným projektom a ďalšie 2 hodiny napríklad spánku a Netflixu.

⏳ Začať podnikať

Ešte neviem v čom, ešte neviem kedy, ale rád by som vybudoval niečo, čo bude dávať zmysel a čo tu po mne zostane. A vlastná firma, aj keď maličká, by to mohla byť.

Zážitky

✔️ Ísť na koncert Bon Joviho

Rok:

2019

Chcem si to zopakovať?

Áno, ale skôr na iného interpreta

Odporúčam ostatným?

Áno

Ako sa mi to páčilo?

⭐⭐⭐⭐


Trochu falošný spev, ale pravý zážitok

Rodičom už roky vyčítam, že neboli v 1985 na koncerte Queen v Budapešti. Bon Jovi síce nie je Freddie Mercury, ale aspoň jeho koncert som si nechcel nechať ujsť. Keď sa objavil vo Viedni, kúpil som si lístok priamo pod pódium.

Bon Jovi odspieval svoje najväčšie hity a aj keď ho mám napočúvaného na 5.1 zvuku, so živým koncertom sa to nedá ani porovnať. Dojem kazili len otravné 150-kilové Rakúšanky, ktoré mi stúpali po nohách, ale to je jedno. Čo by dal človek za to teraz počas pandémie.

Bucket list 2

⏳ Ísť na Tomorrowland

✔️ Pozvať na kávu náhodné dievča v lietadle

⏳ Prespať v zime na vysokohorskej chate

⏳ Naučiť sa tancovať salsu

Zajazdiť si na Nürburgringu <span>#nesplnene</span>
Letieť Airbusom A380 <span>#nesplnene</span>

Zažiť víkend vo dvojici na zasneženej chate <span>#nesplnene</span>

Noc v hotelovej izbe s bazénom na ostrove sv. Lucie <span>#nesplnene</span>

Osobné

Založiť si blog <span>#splnene</span>

Kúpiť si apartmán na homeoffice <span>#nesplnene</span>

Začať sa otužovať (a hlavne neprestať) <span>#splnene</span>

Kúpiť od náhodného človeka pekný kus oblečenia <span>#nesplnene</span>