Horúcou témou pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami je nový film režisérky Mariany Čengel Solčanskej s názvom Sviňa. Film je natočený podľa rovnomennej knižnej predlohy Arpáda Soltésza a zobrazuje fiktívnu realitu. Nakoľko fiktívnu, to už nechám na kritický úsudok každého jedného z vás.

O čom je Sviňa?

Príbeh má niekoľko dejových línií, ktoré spolu prepája osoba intrigánskeho DPH-čkara Wagnera (podobnosť s Mariánom Kočnerom je čisto náhodná a vôbec by vám ani nemala napadnúť). Vďaka svojej zbierke kompromitujúcich materiálov mu zobe z ruky polovica politickej scény, medzi inými aj birmovaný predseda najsilnejšej politickej strany, Bobo (podobnosť s Róbertom Ficom je čisto náhodná a vôbec by vám ani nemala napadnúť),

Miestom ďalšej dejovej línie je resocializačné zariadenie Solis (podobnosť s Čistým dňom je čisto náhodná a vôbec by vám ani nemala napadnúť). Chovankyne tu učia poslušnosti, ale v trochu inej podobe, ako by sa možno dalo čakať. Návštevy rodinných príslušníkov sú síce zakázané, avšak návštevy ministrov s Viagrou, kondómami a tisíckami eur vo vreckách (podobnosť s Jánom Richterom je čisto náhodná a vôbec by vám ani nemala napadnúť) sú tu na dennom poriadku. Hmm… nemôžem si pomôcť, ale tá tvár na plagáte k filmu mi niekoho pripomína. Ale podobnosť je určite čisto náhodná a vôbec by mi ani nemala napadnúť.

Aj vďaka tejto reklame môžete čítať www.marki.sk

Hrdinom tretej dejovej línie je mladý investigatívny novinár (podobnosť s Jánom Kuciakom je čisto náhodná a vôbec by vám ani nemala napadnúť ), ktorý sa snaží prísť na koreň špinavého biznisu veľkého Wagnera, jeho prepojeniami na politikov a Solis. To sa, samozrejme, Wagnerovi nepáči…

Ako príbeh skončí, nechám na vašu bujnú fantáziu. O inom som chcel:

Darujem dva lístky na film Sviňa

Chcel by som niekomu urobiť radosť a tak mi napadlo, že niekomu darujem dva lístky na tento film, ktorého podobnosť s realitou je čisto náhodná, rovnako ako jeho nasadenie do kín mesiac pred voľbami. Mám len dve podmienky:

  • lístky darujem len voličom strany, resp. zločineckej organizácie SMER-SD
  • po pozretí filmu zverejním na tejto stránke vaše dojmy

Ak chcete získať lístky na film Sviňa, prihláste sa mi dolu do komentára. Môžete použiť aj niektorý z hashtagov: #volimsmer, #zodpovednazmena, #somsmerak, #nechzijebirmovanykomunista.

5/5 - (2 votes)