Vyhľadávač lacných leteniek - lacné letenky od 2 €

Veľa ľudí sa ma pýta, ako si sami môžu nájsť lacné letenky. Spôsobov je niekoľko a spísal som ich už v samostatnom článku o tom, ako vyhľadať lacné letenky na Kubu, no je tu ešte jeden rýchlejší spôsob – a tým je vyhľadávač lacných leteniek od spoločnosti KIWI. Je možné, že priamo cez weby leteckých spoločností nájdete ešte lacnejšie letenky, no v 90% prípadov vám tento vyhľadávač určite ušetrí množstvo času, nervov aj peňazí.

Poďme sa teda pozrieť, ako vyhľadávač používať.

1. Voľba jednosmernej alebo spiatočnej letenky

Výber letenky - jednosmerná alebo spiatočná

V prvom kroku si vyberiete, či hľadáte jednosmernú alebo spiatočnú letenku. V základnom zobrazení sú práve jednosmerné letenky, takže všetky uvedené ceny sú len za jednosmerný let.

V prípade, že navolíte dátum spiatočného letu, vyhľadávač lacných leteniek automaticky prepne režim na spiatočné letenky – v tom prípade môžete prvý bod ignorovať.

2. Počet pasažierov

Vyhľadávač leteniek KIWI

Výber počtu pasažierov je veľmi intuitívny. Navolíte správny počet dospelých cestujúcich (t.j. cestujúcich starších ako 11 rokov), ďalej počet detí a počet batoliat. Pripomínam, že deti do dvoch rokov nemajú nárok na vlastné sedadlo a deti všeobecne nemôžu letieť bez dospelého cestujúceho.

3. Miesto odletu

Vyhľadávač lacných leteniek - miesto odletu

Vyhľadávač KIWI má veľmi dobre prepracovaný výber miest odletov a cieľových destinácií. Vyhľadávať môžete:

 • mestá (v slovenčine aj v angličtine)
 • krajinu
 • spolkovú krajinu, kraj alebo oblasť
 • názov letiska
 • medzinárodnú skratku letiska
 • turistickú destináciu alebo bod záujmu

Ak chcete mať istotu, že nájdete naozaj najlacnejšie letenky a nie je pre vás problém pricestovať aj na vzdialenejšie letisko, zvoľte možnosť +250 km. V tomto prípade vám systém doplní medzi odletové miesta všetky letiská v rádiuse 250 km.

4. Cieľová destinácia

Ako používať vyhľadávač lacných leteniek 1

Výber destinácií funguje podobne ako voľba miesta odletu. Ak to vaša situácia dovoľuje, odporúčam zvoliť radšej viac letísk v cieľovej destinácii, prípadne krajinu príletu.

Oceňujem tiež možnosť zvoliť ľubovoľnú destináciu cez voľbu „Kdekoľvek„. Ak chcete proste vypadnúť a je vám jedno kam, túto možnosť určite odporúčam. Napríklad ja ju využívam celkom často.

5. Termín letu

Ako používať vyhľadávač lacných leteniek 2

Pri voľbe termínu cesty opäť platí jednoduchá logika – čím voľnejší filter navolíte, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa vám podarí nájsť letenka za super cenu.

Dátum spiatočného letu sa nastavuje rovnako, pribudne vám tam len možnosť navoliť si dĺžku pobytu.

6. Výber letu

Vyhľadávač lacných leteniek od KIWI.com je interaktívny, a teda výsledky vyhľadávania ponúka vždy pri akejkoľvek zmene parametrov vyhľadávania. Netreba teda nič potvrdzovať. Z ponuky letov si môžete vyfiltrovať len tie lety, ktoré vám vyhovujú. Systém ponúka tieto filtre:

 • Prestupy: všetky, bez prestupu (priame lety), max. 1 prestup, max. 2 prestupy
 • Trvanie: maximálny čas trvania letu, dĺžka medzipristátia (minimálne však 2 hodiny z dôvodu, že systém vám vyhľadáva aj prestupy medzi konkurenčnými leteckými spoločnosťami)
 • Dni a časy: ak ste si interval dátumov nastavili príliš široko, práve cez tento filter si môžete lety selektovať podľa dní v týždni a času príletu/odletu
 • Dopravcovia: možnosť výberu konkrétnych leteckých spoločností
 • Medzipristátie na letiskách: voľba preferovaných destinácií pre medzipristátie
 • Viac možností: povoliť/zakázať spiatočný let z iného alebo na iné letisko. Dosť dôležité ak si na letisku zaparkujete auto…
 • Odporúčané: algoritmus vám vyberie lety, ktoré sú rýchle a za výhodnú cenu
 • Najlacnejšie: vyhľadávač zoradí ponuku letov od najlacnejších po najdrahšie
 • Najkratšie: vyhľadávač zoradí lety podľa času bez ohľadu na cenu letenky
Vyhľadávač lacných leteniek KIWI - lety, Vueling, Ryanair, LaudaMotion
Výsledky vyhľadávania letov z Viedne a okolia do Barcelony

7. Nákup leteniek

Po rozkliknutí vami vybraného letu sa vám zobrazia bližšie informácie o časoch odletov/príletov, prestupných miestach, o leteckých prepravcoch a tiež čísla letov. Kliknutím na rezerváciu letu sa dostanete už priamo na web KIWI.com, kde dokončíte nákup leteniek. Celý postup nákupu letenky cez vyhľadávač lacných leteniek od KIWI je naozaj jednoduchý, intuitívny, bezpečný a dokonca v slovenčine, takže kúpu leteniek zvládne skutočne každý.

Vyhľadávač lacných leteniek - let Viedeň Barcelona za 84 €

Ak by ste chceli vedieť viac o podmienkach nákupu leteniek cez KIWI, odporúčam ich oficiálnu stránku. A mne neostáva nič iné, len vám zaželať šťastný let a veľa lowcost cestovateľských zážitkov.

5/5 - (6 votes)