Podcenil si jarnú prípravu rovnako ako ja? Alebo len chceš zmeniť vzduch a zabicyklovať si v cyklistickom raji na Malorke? Nech už je tvoj zámer akýkoľvek, som rád, že si tento článok čítaš a budem ešte radšej, keď mi aj napíšeš. Bike trip na Malorke sa totiž nezadržateľne blíži.

Aj vďaka tejto reklame môžete čítať www.marki.sk

Akého cyklistu (cyklistku) hľadám?

Denne plánujem prejsť minimálne 100 km a aby to nebola nuda, mal by byť v itinerári vždy aspoň jeden horský prechod. Jazdím skôr pohodovým tempom, t.j. od nejakého Quintanu mám ďaleko. Odhadujem to na 6 hodín jazdenia denne s večernou regeneráciou pri mori.

Cestná cyklistika - 24 hodín Orechová Potôň, cestné preteky, bike trip

Lowcost bike trip na Malorke

Keďže mám realtívne plný kalendár na máj, viem tomuto bike tripu venovať tak 3 až 4 dni. Zároveň ako správny lowcost cestovateľ chcem aj tento trip poňať lowcostovo. Náklady na osobu môžu vyzerať približne takto:

PoložkaCena
Spiatočná letenka z Viedne44 €
Ubytovanie (4 noci)80 €
Strava (4 dni)80 €
Požičanie bicykla (3 dni)65 €
Spolu269 €

Som zvyknutý cestovať s minimom batožiny, takže malá príručná batožina vo forme malého camelbacku mi na tie 4 dni bude stačiť. Ak ti to stačiť nebude, musíš rátať s príplatkami za batožinu. S príplatkami rátaj aj v prípade, že si budeš požičiavať tretry (+4 €/deň), alebo helmu (+1 €/deň).

Lacné letenky na Malorku

Najlacnejšie vychádzajú letenky z Viedne, častokrát sa dá natrafiť na ceny pod 20 eur.

Ubytovanie na Malorke

Ceny ubytovania vyzerajú celkom strašidelne – posúď sám v priloženej mape z Bookingu. Našťastie sa dajú aj na Malorke nájsť jednoduchšie ubytovania na súkromí, prípadne hostely, kde sa do 20 € na osobu a noc s prehľadom zmestíme.

Booking.com

Ideš do toho?

 Ak ťa bike trip na Malorke zaujal, napíš mi do komentárov a možno sa dohodneme.

5/5 - (5 votes)